UMPIRE TRAINING COURSE - 18 & 20 February 2020

Next Umpire Training Course Dates 18 & 20 February (Tues & Thurs 6.30pm) Location Marchant Park Clubhouse – Chermside Cost = $20 (credited to Read more

2020 Winter Season Junior Sub-Committee Invited

Expressions of Interest in forming a Winter Junior Sub-Committee With the number of Junior Cricket Teams greatly increasing in recent years to the point Read more

Summer Season Delegate Meeting - 12th February

WAREHOUSE SUMMER CLUB DELEGATE MEETING Wednesday 12th February - 6.30PM Venue = Marchant Park. Agenda: Opportunity for Clubs to make recommendations to Read more

CARTWRIGHT CUP T20 WEEKEND INFORMATION

Information for the Cartwright Cup (T20 Weekend) is now available on the Competition's Page - Cartwright Cup. Played on the synthetic wickets at Kianawah Read more

Wearing of Helmets Mandated from Summer 2019-2020

From the commencement of the 2019-2020 Season, Warehouse Cricket will adopt the Cricket Australia Policy to mandate the wearing of helmets for ALL bowlers, Read more

Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM
B2 North 10 18 Jan 20
Ferny Districts
   drew  
Nundah United
B2 North 10 18 Jan 20
Albany Creek Hawks
   drew  
Pine Rivers
Sunday B1 North 8 19 Jan 20
Brisbane SuperKings
   drew  
Peninsula
Sunday B1 South 8 19 Jan 20
Barbarian Brothers
   drew  
PM'S XI
Sunday B2 North 8 19 Jan 20
Furious Master Batters 
   drew  
Jaihind Royals
Sunday B2 North 8 19 Jan 20
Bribie Island
   drew  
Ferny Districts
Sunday B2 North 8 19 Jan 20
Dale's Daredevils
   drew  
Macgregor
Sunday B3 North 8 19 Jan 20
Wynnum/Manly
   drew  
Youth Connect
Sunday B3 North 8 19 Jan 20
Mater Hill
   drew  
Macgregor Snipers
Sunday C1 North 8 19 Jan 20
Deccan Lions
   drew  
Pine Rivers
Sunday C1 North 8 19 Jan 20
Nepalese Brisbane
   drew  
Keep Walking
Sunday C1 South 8 19 Jan 20
Macgregor Hawks
   drew  
Mansfield Lions
Sunday C1 South 8 19 Jan 20
Macgregor PWG
   drew  
Mater Hill
Sunday C1 South 8 19 Jan 20
Mighty Bangles
   drew  
Russell Island Dolphins
Sunday C2 North 8 19 Jan 20
Peninsula Presidents XI
   def  
Stumps XI
RankNameRunsGradeRound 
1 Barry Dowden141A16
2 Tom R English133A14
3 Mitchell Bertwistle126A18
4 Adam K Breen119A18
5 Charles Matthews106A15
6 David A Lyell104A12
7 Benjamin Rainbird100A16
8 Eugene Moore98A14
9 Hayden Marks88A12
10 Shane A Rabbitt86A14

Facebook